Dlaczego potrzebujemy grafenu?

Obecnie grafen jest tym, o czym mówi coraz więcej osób. Nie dziwi więc fakt, że obecnie coraz więcej naukowców zastanawia się nad tym, gdzie jeszcze można go wykorzystać i jakie inne materiały czy pierwiastki można nim zastąpić.

Grafen ma wiele cech, jest na przykład niezwykle rozciągliwy, bardzo dobrze przewodzi prąd oraz wiele innych. Jego budowa powoduje, że nie przepuszcza gazów, dlatego może być stosowany na przykład do filtracji. Diament zaś jest uznawany jako najtwardszy minerał na świecie. Grafen dorównuje mu pod tym względem. Łączy jest także to, iż oba są zbudowane z węgla, chociaż wyglądają całkowicie inaczej i mają całkiem inną budowę.

Nie dziwi więc fakt, że coraz większa ilość naukowców poszukuje sposobu na to, aby zastąpić diament grafenem w bardzo wielu urządzeniach. Diament nie jest bowiem taszę tani, dlatego bardzo często koszt wytworzenia urządzeń w których się znajduje, nie należy do najniższych. Nowe sposoby produkowania grafenu mogłyby spowodować, ze udałoby się znacznie zmniejszyć koszty związane z produkcją wielu urządzeń.

Comments on this post

No comments.

It is necessary to login to write comment.

Trackbacks and Pingbacks on this post

No trackbacks.

TrackBack URL